wNieznane.pl

Malta

Golden BayGolden Bay uchodzi za jedną z najpiękniejszych zatoczek i jednocześnie plaż na całej Malcie. Skąd nazwa tego miejsca? Wystarczy spojrzeć na piasek, który mieni się złotymi odcieniami. Nic, tylko rozłożyć się na leżaku, kąpać się w promieniach słonecznych lub znaleźć przyjemne ochłodzenie w morskich falach. Nie dziwimy się turystom, którzy chętnie i gremialnie tu przyjeżdżają, aby oddać się relaksowi. Szczególnie, że w pobliżu znajduje się nie tylko parking, ale również przystanek autobusowy. Spargnieni i głodni znajdą coś dla siebie w miejscowym barze. Kto może się pochwalić pokaźniejszym portfelem, niechaj zarezerwuje sobie nocleg w hotelu Radisson Blu, z okien którego rozpościera się wspaniały widok. Jako ciekawostkę dodam, iż zatrzymali się tam piłkarze Legii Warszawa w czasie zimowych przygotowań.


Nam było dane zawitać na Golden Bay dwukrotnie poza sezonem. I choć może niebo nie było nieskazitelnie błękitne, to szum fal, cisza oraz miękki piasek pod stopami pozwolił oderwać się na chwilę od codziennych trosk.


Warto dodać, iż Golden Bay jest objęta programem Natura 2000 i wchodzi w skład parku narodowego Il-Majjistral Nature and History.Zdjęcia Golden Bay


Pogoda

Malta
Dziś, 25 października 2020
ikona pogody+22°  / +20°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NW 32 km/h
ciśnienie: 1019 hPa
wilgotność: 62%
zachmurzenie: 4%
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 26 października 2020
ikona pogody+22° C    /  +17° C
Słonecznie
wiatr: NW 22 km/h
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 27 października 2020
ikona pogody+23° C    /  +14° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SW 21 km/h
opady: 0.1 mm/h