wNieznane.pl

Malta

Port CirkewwaChcesz płynąć na Gozo lub latem na Comino? Nie ma siły, musisz przyjechać do Cirkewwy. To właśnie stąd ruszają promy pod szyldem „Gozo Channel”. Wybierając się na Gozo, warto przyjechać do portu wcześniej, bo latem do promu ustawiają się ogromne kolejki. Szczególnie w weekendy lub przy okazji większych imprez należy się liczyć z tym, że korek oczekujących na wjazd może mieć nawet kilka kilometrów i przyjdzie nam popłynąć o wiele później, niż planowaliśmy! Policja kieruje wówczas ruchem i wyznacza objazdy. Uwaga: za rejs promem płaci się dopiero w drodze powrotnej na Gozo.

 

Oprócz portu jest tu kilka hoteli, w tym duży Paradise Bay Resort z pobliską plażą. Chyba, że należysz do fanów nurkowania, to okolice Cirkewwy należą do najchętniej odwiedzanych. Funkcjonuje kilka klubów, które zapraszają chętnych do zejścia pod wodę, żeby odkrywać podwodny świat.

Osoby, które poruszają się komunikacją miejską, bez trudu dotrą tu autobusem bezpośrednio z lotniska czy Valletty.Zdjęcia Port Cirkewwa


Pogoda

Malta
Dziś, 24 września 2020
ikona pogody+27°  / +21°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: WNW 17 km/h
ciśnienie: 1016 hPa
wilgotność: 71%
zachmurzenie: 4%
opady: 0.0 mm/h

Piątek, 25 września 2020
ikona pogody+28° C    /  +25° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SSW 17 km/h
opady: 0.0 mm/h

Sobota, 26 września 2020
ikona pogody+23° C    /  +21° C
Lekkie opady deszczu
wiatr: WNW 51 km/h
opady: 0.2 mm/h