wNieznane.pl

Malta

Ta` QaliPark Narodowy Ta' Qali lub po prostu Ta' Qali. Dlaczego Park? Pewnie ze względu na fakt, że to nie tylko Stadion Narodowy, ale cały kompleks, w skład którego wchodzi również Muzeum Lotnictwa, strefa rodzinna, plac zabaw dla psów, tor wyścigowy, a także... wioska, w której kultywowane jest rękodzieło oraz rzemiosło ludowe tzw. Craft Village.

Tuż obok stadionu narodowego znajdują się boiska treningowe oraz obiekt ze sztuczną murawą (Centenary Stadium). Sam stadion nie imponuje zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Zresztą, trudno, żeby było inaczej, skoro otwarto go w 1980 roku. Niemniej jednak do dzisiaj służy nie tylko reprezentacji, ale również drużynom klubowym, które rozgrywają tutaj swoje spotkania ligowe i pucharowe. Dla 18 000 widzów, którzy mogą zasiąść na trybunach, z pewnością pewnym utrudnieniem w komfortowym oglądaniu zawodów jest bieżnia oddzielająca trybuny od murawy.
Co prawda regularnie powstają nowe koncepcje modernizacji narodowego, ale do pierwszych koparek jeszcze daleko. Jedna z nich zakłada przebudowę na obiekt typowo piłkarski - z trybunami bliżej murawy. Ponadto miałby powstać kompleks handlowo-usługowy. Inna sprawa, że obiekt nie świeci pustkami na co dzień. W budynku głównym znajduje się m.in. siedziba Maltańskiego Związku Piłki Nożnej, siłownia, a także pływalnia.

Sam obiekt pewnie nie jest atrakcją samą w sobie, ale skoro znajdziemy się w okolicy np. wracając Mdiny, to dlaczego by nie zboczyć z trasy i zajrzeć do Parku Narodowego?
Pogoda

Malta
Dziś, 10 kwietnia 2021
ikona pogody+16°  / +13°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SE 25 km/h
ciśnienie: 1026 hPa
wilgotność: 63%
zachmurzenie: 16%
opady: 0.0 mm/h

Niedziela, 11 kwietnia 2021
ikona pogody+16° C    /  +14° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SE 31 km/h
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021
ikona pogody+16° C    /  +15° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ESE 30 km/h
opady: 0.0 mm/h