wNieznane.pl

Zakynthos

Skinari



Przylądek Skinari to najdalej wysunięta na północ część wyspy i jednocześnie jedno z najpiękniejszych miejsc na Zakynthos. W pewnym momencie droga rozwidla się - w lewo prowadzi do latarni morskiej i miejsca, skąd wypływają łódki do Błękitnych Grot. Do łódek trzeba zejść po schodkach.

Stąd też rozpościera się piękny widok na położoną nieopodal Kefalonię. 

 

Skręcając w prawo, dojedziemy do dwóch wiatraków i tawerny położonej na brzegu klifu. W jednym z wiatraków można wynająć pokój. Przy tawernie znajdują się pobielone schodki, które prowadzą do wody. Zachęcamy do kąpieli, zwłaszcza, że woda w tym miejscu jest naprawdę fantastyczna i przejrzysta. To również doskonałe miejsce do pływania z fajką. Minusem jest konieczność podejścia później stromo pod górę po niezliczonej liczbie schodków. 

Z tarasów i schodków rozciąga się wspaniały widok na zielono-niebieską wodę i jasne, strome klify. Skinari można także zobaczyć od strony morza, np. podczas rejsu do Błękitnych Grot. 



Zdjęcia Skinari


Waluta

Aktualny średni kurs:1 EUR = 4,2613 PLNnazwa waluty: euro
stan na: 2026-03-18

Pogoda

Zakynthos
Dziś, 19 marca 2026
ikona pogody+12°  / +10°
Lekka mżawka
wiatr: E 26 km/h
ciśnienie: 1009 hPa
wilgotność: 84%
zachmurzenie: 100%
opady: 0.2 mm/h

Piątek, 20 marca 2026
ikona pogody+12° C    /  +10° C
Słonecznie
wiatr: NNE 18 km/h
opady: 0.0 mm/h

Sobota, 21 marca 2026
ikona pogody+13° C    /  +10° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ENE 13 km/h
opady: 0.0 mm/h