wNieznane.pl

Zakynthos

KeriNazwa Keri obejmuje cały półwysep, w związku z czym warto wiedzieć, gdzie dokładnie chcemy dojechać. Keri to zarówno tradycyjna wioska, jak i latarnia morska na klifie, plaża, kurort wypoczynkowy czy groty. Wjeżdżając na półwysep, napotykamy kilka różnych drogowskazów. W lewo skręca się do części z hotelami, kamienistą, niewielką plażą i małym portem, z którego można popłynąć na wyspę Marathonisi lub do grot (Keri Cave).

 

Droga na wprost prowadzi do Keri Lighthouse, czyli starej latarni morskiej, do której wstęp jest wzbroniony. Stąd także można oglądać najpiękniejszy zachód słońca na wyspie i wspaniałe klifowe wybrzeże. Świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy, który można kupić w tym miejscu, smakuje naprawdę wyjątkowo. 

 

Nieco wcześniej można zobaczyć największą grecką flagę na świecie. Przy niej mieści się tawerna, która oferuje przepiękny widok na klif i dwie słynne skały - Wielka i Mała Myzithra. Uwaga: na teren tawerny wstęp wyłącznie dla klientów, ale wystarczy zamówić sam napój. Tawerna posiada własną skromną platformę widokową, a stoliki stoją na samym brzegu klifu. 

 

Aby dotrzeć do latarni i klifów, trzeba przejechać przez malowniczą miejscowość Keri. To tradycyjna wioska, w której zobaczyć można białe, weneckie budynki i wąziutkie uliczki, które mieszczą tylko jedno auto naraz. Tutejsze domy jako nieliczne przerwały trzęsienie ziemi w 1953 r. Zdjęcia Keri


Pogoda

Zakynthos
Dziś, 31 października 2020
ikona pogody+19°  / +14°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ENE 9 km/h
ciśnienie: 1021 hPa
wilgotność: 72%
zachmurzenie: 9%
opady: 0.0 mm/h

Niedziela, 1 listopada 2020
ikona pogody+20° C    /  +18° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NE 2 km/h
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 2 listopada 2020
ikona pogody+20° C    /  +18° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ESE 4 km/h
opady: 0.0 mm/h