wNieznane.pl

Alpy Austriackie

LeogangLeogang to niezbyt duża miejscowość, położona w malowniczej dolinie niedaleko Saalfelden i Saalbach. Jest to region typowo turystyczny, szczególnie zimą, gdzie bogata i dobrze rozwinięta infrstruktura pozwala cieszyć się białym szaleństwem. Jeśli chodzi o samą miejscowość, oferuje liczne szlaki piesze i rowerowe, a także szereg atrakcji zlokalizowanych na górze Asitz. Całoroczna kolejka linowa dowozi chętnych na dwa poziomy. Górna stacja jest chętniej odwiedzana zimą, bowiem stąd prowadzą liczne trasy narciarskie. Na dolnym poziomie zlokalizowany jest bikepark. Stąd też rozpościera się wspaniały widok na całą okolicę. Dzieci także nie będą się nudzić - dla nich przygotowano stanowiska edukacyjne z użyciem naturalnego strumyka oraz ścieżkę przyrodniczą i plac zabaw.

Znajdzie się coś także dla spragnionych mocnych wrażeń - zapewni je flying fox XXL. To 1600-metrowy zjazd po linie głową w dół z prędkością ponad 100 km/h!

 

Niedaleko miejscowości znajduje się jezioro - Pillersee. Ma charakterystyczny, podłużny kształt, a piękny kolor wody zawdzięcza zielonym zboczom. Dookoła Pillersee poprowadzono ścieżkę spacerowo-rowerową. Są też ławeczki i parkingi, a także wypożyczalnia rowerów wodnych. To doskonałe miejsce do wypoczynku - jest tu cicho i spokojnie.

 

Z innej strony, ale także niedaleko Leogangu, jest miejscowość Lofer. Stanowi jeden z ciekawszych ośrodków narciarskich w tym rejonie. Centrum jest małe, ale malownicze, z alpejską zabudową i zabytkowym barokowym kościołem św. Antoniego z Padwy. Niektóre z tutejszych domów pochodzą z XVI w.! a w pensjonacie zatrzymywał się Wolfgang Amadeusz Mozart. Przez miejscowość przepływ rzeka, nad którą przerzucono drewniany mostek, a przy malowniczym zakolu postawiono niewielką platformę widokową, z której można podziwiać rwącą, spienioną wodę.

 

Ci, którzy lubią oglądać sporty zimowe, mogą wybrać się do położonych niedaleko miejscowości, np. do Kitzbuhel czy Saalfelden, by zobaczyć na żywo zawody Alpejskiego Pucharu Świata, Hochfilzen lub niemieckiego Ruhpolding, by podziwiać zmagania biathlonistów czy też skoczków na skoczniach w Innsbrucku lub Bischofshofen.Zdjęcia Leogang


Pogoda

Alpy Austriackie
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+14°  / +8°
Zamglenia
wiatr: NW 1 km/h
ciśnienie: 1020 hPa
wilgotność: 94%
zachmurzenie: 56%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+21° C    /  +6° C
Słonecznie
wiatr: N 4 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+24° C    /  +9° C
Słonecznie
wiatr: NNW 5 km/h
opady: 0.0 mm/h