wNieznane.pl

Alpy Austriackie

Dolina i lodowiec StubaiDolina Stubai jest jedną z piękniejszych i bardziej znanych atrakcji austriackich Alp. Jest "ślepa", a na jej końcu znajduje się lodowiec, do którego dojeżdżają kolejki linowe, z czego jedna bardzo nowoczesna, otwarta w 2016 roku. Poza krótką letnią przerwą techniczną, lodowiec Stubai dostępny jest dla narciarzy przez cały rok.

 

Wjazd do Doliny Stubai jest płatny, ale tylko z autostrady. Jest jeszcze lokalna droga, ale bardzo kręta, co znacznie wydłuża podróż. W całej dolinie jest szereg miejscowości i kilka gór, na których zbudowano trasy narciarskie. Można na nie wjechać całorocznymi kolejkami linowymi. Są także miejsca, skąd startują lotniarze. W Neustift im Stubaital funkcjonuje szkółka, dostępne są też loty w tandemie z instruktorem.

 

Jedną z ciekawszych atrakcji doliny jest wodospad Wildewasserweg, który składa się z trzech odcinków, z czego pierwszy - nazywany Grawa Wasserfall - dostępny jest dla wszystkich. Wzdłuż 100-metrowego wodospadu wybudowano kilka platform widokowych, do których trzeba się wspiąć leśną ścieżką. Na samym dole jest duża drewniana platforma z leżakami. Drugi odcinek to już ok. 2,5 godziny marszu, a trzeci - kolejne 1,5 godziny. Na jego końcu znajduje się turkusowe lodowcowe jeziorko.

W dolinie zbudowano całą masę różnego rodzaju placów zabaw, parków rozrywki i miejsc rekreacyjno-wypoczynkowych. Z wielu z nich można korzystać bezpłatnie.Zdjęcia Dolina i lodowiec Stubai


Pogoda

Alpy Austriackie
Dziś, 18 lutego 2020
ikona pogody+1°  / -4°
Silne opady śniegu
wiatr: N 4 km/h
ciśnienie: 1028 hPa
wilgotność: 84%
zachmurzenie: 86%
opady: 1.2 mm/h

Środa, 19 lutego 2020
ikona pogody+1° C    /  -5° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: S 5 km/h
opady: 0.0 mm/h

Czwartek, 20 lutego 2020
ikona pogody+3° C    /  -6° C
Umiarkowane opady śniegu, miejscami możliwe rozpogodzenia
wiatr: SW 2 km/h
opady: 0.1 mm/h