wNieznane.pl

Alpy Austriackie

Dolina i lodowiec StubaiDolina Stubai jest jedną z piękniejszych i bardziej znanych atrakcji austriackich Alp. Jest "ślepa", a na jej końcu znajduje się lodowiec, do którego dojeżdżają kolejki linowe, z czego jedna bardzo nowoczesna, otwarta w 2016 roku. Poza krótką letnią przerwą techniczną, lodowiec Stubai dostępny jest dla narciarzy przez cały rok.

 

Wjazd do Doliny Stubai jest płatny, ale tylko z autostrady. Jest jeszcze lokalna droga, ale bardzo kręta, co znacznie wydłuża podróż. W całej dolinie jest szereg miejscowości i kilka gór, na których zbudowano trasy narciarskie. Można na nie wjechać całorocznymi kolejkami linowymi. Są także miejsca, skąd startują lotniarze. W Neustift im Stubaital funkcjonuje szkółka, dostępne są też loty w tandemie z instruktorem.

 

Jedną z ciekawszych atrakcji doliny jest wodospad Wildewasserweg, który składa się z trzech odcinków, z czego pierwszy - nazywany Grawa Wasserfall - dostępny jest dla wszystkich. Wzdłuż 100-metrowego wodospadu wybudowano kilka platform widokowych, do których trzeba się wspiąć leśną ścieżką. Na samym dole jest duża drewniana platforma z leżakami. Drugi odcinek to już ok. 2,5 godziny marszu, a trzeci - kolejne 1,5 godziny. Na jego końcu znajduje się turkusowe lodowcowe jeziorko.

W dolinie zbudowano całą masę różnego rodzaju placów zabaw, parków rozrywki i miejsc rekreacyjno-wypoczynkowych. Z wielu z nich można korzystać bezpłatnie.Zdjęcia Dolina i lodowiec Stubai


Waluta

Aktualny średni kurs:1 EUR = 4,31 PLNnazwa waluty: euro
stan na: 2019-05-23

Pogoda

Alpy Austriackie
Dziś, 23 maja 2019
ikona pogody+13°  / +4°
Miejscami opady deszczu
wiatr: ESE 9 km/h
ciśnienie: 1017 hPa
wilgotność: 52%
zachmurzenie: 34%
opady: 0.0 mm/h

Piątek, 24 maja 2019
ikona pogody+16° C    /  +3° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: N 10 km/h
opady: 0.0 mm/h

Sobota, 25 maja 2019
ikona pogody+14° C    /  +5° C
Burza
wiatr: ENE 3 km/h
opady: 2.2 mm/h