wNieznane.pl

Alpy Austriackie

InnsbruckInnsbruck jest stolicą regionu Tyrol i jednocześnie jednym z największych miast w Austrii. Położone jest na wysokości 574 m n.p.m. W XV w. przeżywało swój okres świetności, ponieważ cesarz Maksymilian I Habsburg przeniósł tu dwór cesarski. W tym czasie zbudowano zamki Hofburg i Ambras. Warto zobaczyć historyczny średniowieczny układ Starego Miasta, wspomniane wyżej zamki, katedrę św. Jakuba czy  Alpenzoo Innsbruck - najwyżej położone zoo w Europie. Jedną z atrakcji jest również skocznia narciarska Bergisel, z której rozpościera się wspaniały widok na całą okolicę.

 

Na Starym Mieście koniecznie trzeba zobaczyć słynny Złoty Dach Maksymiliana I. Obecnie w budynku tym mieści się muzeum. Najciekawszą ulicą jest reprezentacyjna Maria-Theresien Strasse, przy której mieszczą się sklepy, butiki usytuowane w XVI- i XVII-wiecznych kamienicach.

 

W okresie świątecznym w mieście odbywają się zimowe jarmarki. Poza tym, jak na górską stolicę przystało, Innsbruck może pochwalić się doskonale rozwiniętą infrastrukturą narciarską. W pobliżu znajdują się tereny narciarskie Patscherkofel i Nordkettenbahnen, do których można dotrzeć z centrum w 20 minut.Zdjęcia Innsbruck


Pogoda

Alpy Austriackie
Dziś, 5 kwietnia 2020
ikona pogody+12°  / -2°
Słonecznie
wiatr: SSE 6 km/h
ciśnienie: 1026 hPa
wilgotność: 52%
zachmurzenie: 0%
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020
ikona pogody+15° C    /  -1° C
Słonecznie
wiatr: SSE 5 km/h
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 7 kwietnia 2020
ikona pogody+14° C    /  +2° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: E 4 km/h
opady: 0.0 mm/h