wNieznane.pl

Alpy Austriackie

InnsbruckInnsbruck jest stolicą regionu Tyrol i jednocześnie jednym z największych miast w Austrii. Położone jest na wysokości 574 m n.p.m. W XV w. przeżywało swój okres świetności, ponieważ cesarz Maksymilian I Habsburg przeniósł tu dwór cesarski. W tym czasie zbudowano zamki Hofburg i Ambras. Warto zobaczyć historyczny średniowieczny układ Starego Miasta, wspomniane wyżej zamki, katedrę św. Jakuba czy  Alpenzoo Innsbruck - najwyżej położone zoo w Europie. Jedną z atrakcji jest również skocznia narciarska Bergisel, z której rozpościera się wspaniały widok na całą okolicę.

 

Na Starym Mieście koniecznie trzeba zobaczyć słynny Złoty Dach Maksymiliana I. Obecnie w budynku tym mieści się muzeum. Najciekawszą ulicą jest reprezentacyjna Maria-Theresien Strasse, przy której mieszczą się sklepy, butiki usytuowane w XVI- i XVII-wiecznych kamienicach.

 

W okresie świątecznym w mieście odbywają się zimowe jarmarki. Poza tym, jak na górską stolicę przystało, Innsbruck może pochwalić się doskonale rozwiniętą infrastrukturą narciarską. W pobliżu znajdują się tereny narciarskie Patscherkofel i Nordkettenbahnen, do których można dotrzeć z centrum w 20 minut.Zdjęcia Innsbruck


Waluta

Aktualny średni kurs:1 EUR = 4,26 PLNnazwa waluty: euro
stan na: 2019-07-19

Pogoda

Alpy Austriackie
Dziś, 21 lipca 2019
ikona pogody+19°  / +12°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NNW 6 km/h
ciśnienie: 1021 hPa
wilgotność: 67%
zachmurzenie: 67%
opady: 0.1 mm/h

Poniedziałek, 22 lipca 2019
ikona pogody+22° C    /  +11° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: WNW 4 km/h
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 23 lipca 2019
ikona pogody+25° C    /  +12° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ENE 4 km/h
opady: 0.0 mm/h