wNieznane.pl

Alpy Austriackie

InnsbruckInnsbruck jest stolicą regionu Tyrol i jednocześnie jednym z największych miast w Austrii. Położone jest na wysokości 574 m n.p.m. W XV w. przeżywało swój okres świetności, ponieważ cesarz Maksymilian I Habsburg przeniósł tu dwór cesarski. W tym czasie zbudowano zamki Hofburg i Ambras. Warto zobaczyć historyczny średniowieczny układ Starego Miasta, wspomniane wyżej zamki, katedrę św. Jakuba czy  Alpenzoo Innsbruck - najwyżej położone zoo w Europie. Jedną z atrakcji jest również skocznia narciarska Bergisel, z której rozpościera się wspaniały widok na całą okolicę.

 

Na Starym Mieście koniecznie trzeba zobaczyć słynny Złoty Dach Maksymiliana I. Obecnie w budynku tym mieści się muzeum. Najciekawszą ulicą jest reprezentacyjna Maria-Theresien Strasse, przy której mieszczą się sklepy, butiki usytuowane w XVI- i XVII-wiecznych kamienicach.

 

W okresie świątecznym w mieście odbywają się zimowe jarmarki. Poza tym, jak na górską stolicę przystało, Innsbruck może pochwalić się doskonale rozwiniętą infrastrukturą narciarską. W pobliżu znajdują się tereny narciarskie Patscherkofel i Nordkettenbahnen, do których można dotrzeć z centrum w 20 minut.Zdjęcia Innsbruck


Waluta

Aktualny średni kurs:1 EUR = 4,34 PLNnazwa waluty: euro
stan na: 2019-09-17

Pogoda

Alpy Austriackie
Dziś, 17 września 2019
ikona pogody+16°  / +6°
Zamglenia
wiatr: WNW 5 km/h
ciśnienie: 1018 hPa
wilgotność: 88%
zachmurzenie: 69%
opady: 0.4 mm/h

Środa, 18 września 2019
ikona pogody+10° C    /  +4° C
Mgła
wiatr: SE 4 km/h
opady: 0.0 mm/h

Czwartek, 19 września 2019
ikona pogody+11° C    /  +3° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ENE 5 km/h
opady: 0.0 mm/h