wNieznane.pl

Lwów

Bazary i targowiskaLwów słynie z bazarów i targowisk. Można tu znaleźć dosłownie wszystko - owoce, warzywa, produkty mięsne, spożywcze, gospodarstwa domowego, odzież, ale też różnego rodzaju starocie, książki, pamiątki itp.

 

Najciekawsze pod kątem turystycznym są pchli targ bukinistów oraz pchli targ Wernisaż. Pierwszy z nich znajduje się niemal w ścisłym centrum miasta, obok kościoła Bożego Ciała i klasztoru Dominikanów, przy ul. Podwale. Można tu nabyć stare książki (stąd nazwa), pocztówki, dokumenty, zdjęcia itp. Pchli targ Wernisaż znajduje się niedaleko gmachu opery, przy ul. Lesi Ukrainki. Znaleźć tu można wiele produktów poszukiwanych przez turystów - obrusy, serwety, kubki, itp.

 

Jeśli chodzi o typowe bazary, gdzie zaopatrują się mieszkańcy Lwowa, jest ich kilka. Bazar Krakowski znajduje się w miejscu dawnego cmentarza żydowskiego. Rynek Halicki znajduje się niedaleko rynku, przy placu Halickim. Oferuje przede wszystkim owoce, warzywa i tekstylia. Rynek Przydworcowy (Rynek Kolejowy) to jedno z większych targowisk w mieście. Odbywa się tu handel w starym stylu, nierzadko produkty leżą bezpośredZdjęcia Bazary i targowiska


Pogoda

Lwów
Dziś, 24 lipca 2021
ikona pogody+24°  / +14°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SSE 5 km/h
ciśnienie: 1017 hPa
wilgotność: 73%
zachmurzenie: 18%
opady: 0.0 mm/h

Niedziela, 25 lipca 2021
ikona pogody+26° C    /  +16° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SSE 14 km/h
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 26 lipca 2021
ikona pogody+26° C    /  +18° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SE 16 km/h
opady: 0.0 mm/h