wNieznane.pl

Irlandia

Powerscourt WaterfallWicklow Mountains National Park to jedna z naturalnych atrakcji na południe od Dublina. Jednak zmierzając do Glendalough warto zboczyć nieco drogi, żeby odwiedzić Powerscourt Waterfall. Wodospad cieszy się mianem najwyższego w kraju w szczytowym miejscu sięgając 121 metrów wysokości. Imponujące? Z pewnością. Szczególnie jak już staniemy na jednym z płaskich kamieni pod strumieniami wody, których szum wpływa kojąco na duszę człowieka.
Dużym uproszczeniem byłoby stwierdzenie, że poza samym wodospadem nic nie ma dla odwiedzających. Szczególnie, że za wstęp trzeba zapłacić kilka euro od osoby. Powerscourt Waterfall oddaje do dyspozycji rozległe połacie natury, które sprzyjają wypoczynkowi. Grillowanie z przyjaciółmi, rodzinny piknik czy aktywne uganianie się za piłką przez dzieciaki wśród buków, dębów, modrzewiów, sosen czy imponujących sekwoi pozwalają miło spędzić czas.


Na miejscu znajduje się punkt gastronomiczny (otwarty 1 czerwca – 31 sierpnia oraz całorocznie w weekendy w zależności od pogody), toalety, parking, a także plac zabaw dla dzieciaków. Fani czworonogów mogą ze sobą zaprać swoich pupili pod warunkiem prowadzenia ich na smyczy.

 

Co prawda do Powerscourt Waterfall można dotrzeć na kilka sposób, ale najlepiej przyjechać samochodem.
Pogoda

Powerscourt Waterfall
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+15°  / +8°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: W 12 km/h
ciśnienie: 1025 hPa
wilgotność: 71%
zachmurzenie: 39%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+16° C    /  +8° C
Słonecznie
wiatr: SSE 6 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+16° C    /  +10° C
Słonecznie
wiatr: NE 3 km/h
opady: 0.0 mm/h