wNieznane.pl

Irlandia

Wicklow Mouintans National ParkJeśli masz tylko jeden dzień do dyspozycji i chcesz nacieszyć oczy pięknymi widokami, to koniecznie odwiedź Wicklow Mountains National Park. Choć tak naprawdę, jeden dzień to mało, aby w pełni poznać uroki tego wyjątkowego miejsca. Szczególnie, że ów miejsce pokrywa 20 tysięcy hektarów. Punktem wyjścia był teren pięciokrotnie mniejszy. W 1991 roku w ramach rezerwatu wchodziły głównie obszary górskie. Dziś nadal myśli się o powiększeniu powierzchni o nowe połacie.

No dobrze, ale co znajdziemy na tym obszarze? Park Narodowy oferuje wiele form spędzenia wolnego czasu. Piesze wędrówki? Proszę bardzo. Bez względu na poziom trudności, usatysfakcjonowani będą zaróno amatorzy rodzinnych spacerów, jak i fani górskich wypraw. Szlaki wokół jeziora Glendalough (górne i dolne) są dostosowane również dla wózków (dziecięcych/inwalidzkich). Nic, tylko pozostaje oddać się przyjemnym przechadzkom w cieniach lasów dębowych oraz sosnowych.
Co ciekawe, przygotowane zostały trasy tematyczne pozwalające bliżej poznać występujące tam zwierzęta oraz rośliny. Wprawne oko może dostrzec zbiorowiska dzikich kóz, jeleni sika, a także rzadziej występujących rodzimych czerwonych wiewiórek, kun sosnowych, borsuków czy sokołów wędrownych.
To jeszcze nie koniec. Na rzece Avonmore oraz Avonbeg odbywają się spływy kajakowe, a w jeziorach Glendalough zanurkujemy, aby poznać wodny świat. Kto lubi spędzić czas nad wodą, ale preferuje spokojniejsze formy aktywności powędkuje m.in. na górnym odcinku rzeki Liffey, Avonmore czy jeziorach Lough Dan, Glendalough Upper, Kelly's Lough i Lough Ouler.


Można powiedzieć, że ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Wyobraźnia, którą ogranicza poszanowanie natury – zarówno flory, jak i fauny. Po prostu wsiądź w auto, przetnij malownicze tereny, wąskie drogi i przyjedź w okolice Glendalough. Wicklow Mountains National Park jest w pełni przygotowany na przyjmowanie turystów – parkingi, hotele, restauracje, a także sklepy wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom.


Więcej informacji na temat tego wyjątkowego miejsca, a także form spędzania czasu znajdziesz na stronie parku.
Pogoda

Wicklow Mouintans National Park
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+17°  / +9°
Słonecznie
wiatr: SW 7 km/h
ciśnienie: 1026 hPa
wilgotność: 70%
zachmurzenie: 25%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+15° C    /  +9° C
Słonecznie
wiatr: SSE 8 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+16° C    /  +10° C
Słonecznie
wiatr: SSE 6 km/h
opady: 0.0 mm/h