wNieznane.pl

Irlandia

Lough GurPrzed podróżą do Irlandii znalazłem informację, iż warto zajrzeć do Lough Gur. Po co? To właśnie tu znajduje się największy kamienny krąg w Irlandii. Megalityczne ruiny, fakt zamieszkiwania okolic od ok. 3000 roku p.n.e. oraz najważniejsze stanowiska archeologiczne działały na wyobraźnię. Ostatecznie samo miejsce nieco rozczarowało. Ów krąg Grange, tworzą "wbite” w ziemię głazy, co przyznam, że nie wygląda zbyt imponująco. Choć być może specjaliści od archeologii mają inne zdanie.


Alternatywę dla kamiennego kręgu stanowi Centrum Turystyczne położne kilka kilometrów dalej. W jego wnętrzach zapoznamy się z historią tutejszych ziem. Całość przedstawiona w dość ciekawy sposób, z wykorzystaniem tradycyjnych plansz oraz multimedialnych ekranów. Chętni mogą przywdziać strój z dawnych epok. Ponadto na zwiedzających czeka szlak - wejście na wzgórze, widok na jezioro, ruiny zamków - Bourchier nazwanego na cześć Sir George'a Bourchiera (drugi syn hrabiego Bath) czy Black Castle.

Reasumując – będąc w Limerick, można tutaj zajrzeć na rodzinny spacer w towarzystwie zieleni oraz przy spokojnej tafli jeziora. Jednak, żeby specjalnie tu przyjeżdżać z odleglejszych miejsc, to już niekoniecznie.Zdjęcia Lough Gur


Pogoda

Irlandia
Dziś, 2 kwietnia 2020
ikona pogody+9°  / +4°
Całkowite zachmurzenie
wiatr: W 24 km/h
ciśnienie: 1017 hPa
wilgotność: 88%
zachmurzenie: 100%
opady: 0.0 mm/h

Piątek, 3 kwietnia 2020
ikona pogody+7° C    /  +1° C
Silne zachmurzenie
wiatr: W 9 km/h
opady: 0.0 mm/h

Sobota, 4 kwietnia 2020
ikona pogody+9° C    /  +5° C
Silne zachmurzenie
wiatr: SSE 22 km/h
opady: 0.0 mm/h