wNieznane.pl

Irlandia

Ross CastleNad brzegami Lough Lane w obrębie Killarney National Park usytuowany jest Zamek Ross, który datuje się na XV wiek, choć... dokładny czas jego powstania nie jest znany. Wiadomo zaś, iż członek rodziny O'Donoghue wydał rozkaz jego budowy. Okazał się ostatnią irlandzką twierdzą, która dawała opór Oliverowi Cromwellowi w czasie XVII-wiecznej kampanii. Legendy głoszą, iż wspomniany O'Donoghue spoczywa na dnie pobliskich wód i raz na kilka lat pojawia się na tafli jeziora, przemierzając je na swym białym koniu.

Kto nie wierzy w legendy, może się zapoznać z historią zamku podczas zwiedzania z przewodnikiem. Kilka kondygnacji, pomieszczenia, opowieści. Ross Castle został dostosowany do potrzeb turystów po tym, jak stał się własnością Republiki Irlandii (1979). Od tego czasu nadano mu średniowieczny charakter.

 

Konstrukcja Ross Castle piętro po piętrze:

- Pierwszy poziom - przechowalnia.
- Drugi poziomi - przeznaczony dla opiekunów domowych i strażników. Zwykle brakowało tu mebli, a rolę łóżek pełniła... wyściełana na podłodze słoma.
- Trzeci poziom - część jadalna dla opiekunów domowych i strażników.
- Czwarty poziom - sypialnia oraz salon dla wodza oraz jego rodziny.
- Piąty poziom - duże pomieszczenie, w którym wódz odpoczywał, zajadał i miał szeroko pojęty relaks. Jednocześnie piąte piętro posiadało kamienną posadzkę, która miała chronić od pożaru powstałego na niższych kondygnacjach.

 

Z okolic zamku odbywają się rejsy po jeziorach.Zdjęcia Ross Castle


Pogoda

Irlandia
Dziś, 22 lutego 2020
ikona pogody+5°  / -2°
Lekka mżawka
wiatr: W 39 km/h
ciśnienie: 1011 hPa
wilgotność: 85%
zachmurzenie: 94%
opady: 0.6 mm/h

Niedziela, 23 lutego 2020
ikona pogody+6° C    /  -3° C
Lekka mżawka
wiatr: WNW 25 km/h
opady: 0.5 mm/h

Poniedziałek, 24 lutego 2020
ikona pogody+11° C    /  +5° C
Lekki deszcz, miejscami możliwe rozpogodzenia
wiatr: WSW 45 km/h
opady: 1.0 mm/h