wNieznane.pl

Włochy Północne

Jezioro Garda i Monte BaldoJezioro Garda to największe jezioro w Północnych Włoszech. Woda jest niebieska i bardzo czysta. Wzdłuż brzegu położone stare, ładne miasteczka. Słoneczny, łagodny klimat i malownicze położenie u podnóża gór sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na odpoczynek. 

 

Najciekawsze miejscowości wzdłuż jeziora:

 

Sirmione - narodziny miasta datowane są na lata między 1 rokiem przed Chrystusem a 1 po narodzeniu Chrystusa, z tego okresu pochodzią ruiny willi Grotte di Catullo (Groty Katallusa ), jeden z najbardziej znanych zabytków. Można tam dotrzeć pieszo lub busem. Miasto posiada ładną starówkę z wąskimi uliczkami, a także zamek na wodzie z XIII w. Znajduje się tam również uzdrowisko termalne.

Peschiera del Garda - miasto jest renomowanym kurortem turystycznym, z wenecko-austriackimi fortyfikacjami.

Desanzano - oprócz promenady znajduje się tutaj molo, z którego można podziwiać wspaniały zachód słońca. Warto odwiedzić kościół Santa Maria Magdalena z XVI wieku oraz pozostałości rzymskiego majątku.


Salò - znajduje się tutaj najdłuższa nadbrzeżna promenada nad jeziorem, a także jedyna w okolicy katedra Santa Maria Annunziata.

Gardone Riviera - tutaj znajduje się Vittoriale degli Italiani, posiadłość włoskiego pisarza i polityka Gabriele d’Annunzio. 

San Felice del Benaco - malutka miejscowość na zachodnim brzegu jeziora. To doskonałe miejsce na wypoczynek na plaży.

Lazise - najważniejszym zabytkiem miasta jest zamek rodu Scaligeri. 

 

Garda - miasteczko szczyci się piękną starówką. Niedaleko znajduje się Rocca di Garda, skała wznosząca się na wysokość 200 m, skąd rozpościera się widok na okolicę, można również wybrać się do ruin zamku.


Malcesine - w okolicy znajdują się prehistoryczne groby, miasto posiada piękną starówkę z zamkiem oraz kolejkę linową na górę Monte Baldo (Funivia Monte Baldo), skąd rozpościera się fantastyczny widok na jezioro i Alpy z lodowcami. Różnica wysokości między pierwszą a trzecią stacją kolejki wynosi 1700 metrów. Gondola, którą podróżuje się na szczyt kręci się wokół własnej osi, dzięki czemu bez odwracania się można zobaczyć pełną panoramę. Na górę można zabrać ze sobą rower lub lotnię.

Riva del Garda - wejścia na starówkę strzegą trzy bramy miejskie. Koniecznie trzeba zobaczyć kościół Chiesa dell’Inviolata.

 Nad jeziorem znajduje się jeden z największych parków rozrywki we Włoszech - Gardaland.


Film z góry Monte Baldo:

 

 


Pokaż Jezioro Garda na większej mapie


Zdjęcia Jezioro Garda i Monte Baldo


Pogoda

Jezioro Garda i Monte Baldo
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+26°  / +14°
Słonecznie
wiatr: SSE 4 km/h
ciśnienie: 1017 hPa
wilgotność: 61%
zachmurzenie: 17%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+23° C    /  +14° C
Miejscami opady deszczu
wiatr: SE 3 km/h
opady: 0.1 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+24° C    /  +14° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: S 8 km/h
opady: 0.0 mm/h