wNieznane.pl

Alicante

BenidormBenidorm to jedno z większych i bardziej znanych miast na wybrzeżu Costa Blanca. Dawniej było wioską rybacką, obecnie jest to słynny kurort turystyczny z charakterystyczną wysoką zabudową. Posiada dwie duże plaże z jasnym, drobnym piaskiem. Główna ma 2 km długości i nosi nazwę Levante. Z kolei plaża Poniente położona jest na południe od portu i ma ponad 2 km długości. Pomiędzy nimi znajduje się mała plaża tuź przy punkcie widokowym Balcón del Mediterráneo, z którego roztacza się widok na obie części miasta. W sezonie letnim ciężko znaleźć tu choćby skrawek wolnej przestrzeni. Jest także spokojniejsza plaża w zatoce Mal Pas, przy której znajduje się wysepka Benidorm, a także położona nieopodal plaża Cala de Finestrat.

 

Miasto nie posiada żadnych zabytków i nie jest szczególnie atrakcyjne pod względem wizualnym. Przyciąga jednak rzesze turystów ciepłym morzem, plażami, bardzo rrozbudowaną bazą turystyczną, gastronomiczną i noclegową, bogatywm życiem nocnym oraz różnego rodzaju rozrywkami. W okolicy znajdują się liczne pola golfowe, atrakcyjne tereny nurkowe, przystań jachtowa, szkoły żeglarstwa, nurkowania, centra sportowe. Są również atrakcje dla całej rodziny w parkach rozrywki: Aqualandia – park wodny, Mudomar – park tematyczny, gdzie można zobaczyć morskie ryby, egzotyczne ptaki i pokazy np. delfinów, Terra Natura – edukacyjna podróż po świecie roślin i zwierząt, Terra Mitica – park tematyczny, w którym poznać można życie w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie.

 

Okolica sprzyja turystyce pieszej i rowerowej. Zamykająca miasto od strony północnej góra oferuje wspaniały widok na miasto. Utworzony na niej park naturalny Serra Gelada to doskonałe miejsce do spacerów i jazdy na rowerze w ciszy i spokoju. Można się także wykąpać w jednej z dwóch małych plaż - Cala Tio Ximo i położona tuż obok Cala Almadraba. Z drugiej strony wzgórze zamyka miejscowość Finestrat. Tutaj także można pospacerować i podziwiać morskie widoki.Zdjęcia Benidorm


Pogoda

Alicante
Dziś, 29 marca 2020
ikona pogody+16°  / +11°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: WNW 5 km/h
ciśnienie: 1017 hPa
wilgotność: 56%
zachmurzenie: 6%
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 30 marca 2020
ikona pogody+14° C    /  +5° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ENE 19 km/h
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 31 marca 2020
ikona pogody+11° C    /  +2° C
Całkowite zachmurzenie
wiatr: NNE 20 km/h
opady: 0.9 mm/h