wNieznane.pl

Alicante

BenidormBenidorm to jedno z większych i bardziej znanych miast na wybrzeżu Costa Blanca. Dawniej było wioską rybacką, obecnie jest to słynny kurort turystyczny z charakterystyczną wysoką zabudową. Posiada dwie duże plaże z jasnym, drobnym piaskiem. Główna ma 2 km długości i nosi nazwę Levante. Z kolei plaża Poniente położona jest na południe od portu i ma ponad 2 km długości. Pomiędzy nimi znajduje się mała plaża tuź przy punkcie widokowym Balcón del Mediterráneo, z którego roztacza się widok na obie części miasta. W sezonie letnim ciężko znaleźć tu choćby skrawek wolnej przestrzeni. Jest także spokojniejsza plaża w zatoce Mal Pas, przy której znajduje się wysepka Benidorm, a także położona nieopodal plaża Cala de Finestrat.

 

Miasto nie posiada żadnych zabytków i nie jest szczególnie atrakcyjne pod względem wizualnym. Przyciąga jednak rzesze turystów ciepłym morzem, plażami, bardzo rrozbudowaną bazą turystyczną, gastronomiczną i noclegową, bogatywm życiem nocnym oraz różnego rodzaju rozrywkami. W okolicy znajdują się liczne pola golfowe, atrakcyjne tereny nurkowe, przystań jachtowa, szkoły żeglarstwa, nurkowania, centra sportowe. Są również atrakcje dla całej rodziny w parkach rozrywki: Aqualandia – park wodny, Mudomar – park tematyczny, gdzie można zobaczyć morskie ryby, egzotyczne ptaki i pokazy np. delfinów, Terra Natura – edukacyjna podróż po świecie roślin i zwierząt, Terra Mitica – park tematyczny, w którym poznać można życie w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie.

 

Okolica sprzyja turystyce pieszej i rowerowej. Zamykająca miasto od strony północnej góra oferuje wspaniały widok na miasto. Utworzony na niej park naturalny Serra Gelada to doskonałe miejsce do spacerów i jazdy na rowerze w ciszy i spokoju. Można się także wykąpać w jednej z dwóch małych plaż - Cala Tio Ximo i położona tuż obok Cala Almadraba. Z drugiej strony wzgórze zamyka miejscowość Finestrat. Tutaj także można pospacerować i podziwiać morskie widoki.Zdjęcia Benidorm


Waluta

Aktualny średni kurs:1 EUR = 4,34 PLNnazwa waluty: euro
stan na: 2019-09-18

Pogoda

Alicante
Dziś, 18 września 2019
ikona pogody+27°  / +23°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SSW 5 km/h
ciśnienie: 1015 hPa
wilgotność: 71%
zachmurzenie: 4%
opady: 0.0 mm/h

Czwartek, 19 września 2019
ikona pogody+25° C    /  +23° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: E 9 km/h
opady: 0.1 mm/h

Piątek, 20 września 2019
ikona pogody+25° C    /  +22° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ENE 12 km/h
opady: 0.0 mm/h