wNieznane.pl

Alicante

MoraigCala del Moraig, Playa Moraig to zatoka i plaża w miejscowości Montecala, pomiędzy Xabią i Calpe. Jest jedną z najlepszych i najbardziej znanych plaż na całym wybrzeżu Costa Blanca. Ze wszystkich stron otaczają ją wysokie klify, z których rozpościera się wspaniały widok. Plażę obmywa krystalicznie czysta, błękitna woda, a w skałach znajdują się liczne jaskinie, w tym główna Cova dels Arcs, która swoją nazwę zawdzięcza trzem skalnym łukom. Jaskinia prowadzi do kolejnych i jest chętnie odwiedzana przez nurków.

 

Przy plaży są dwa parkingi - na górze klifu oraz na dole przy plaży. Ten drugi jest stosunkowo trudno dostępny, a na końcowym odcinku ma kąt nachylenia aż 22%. Poza tym latem szansa na znalenienie wolnego miejsca jest niewielka. Podczas spaceru z górnego parkingu mija się trzy ukryte w skałach jaskinie - Cova de les Morretes, Cova del Ti Domingo L’Albiar oraz Cova de Pepet del Morret.

 

Plaża ma ok. 500 m długości i składa się z mieszanki piasku, żwiru i małych kamieni. Latem jest chętnie odwiedzana przez turystów, przez co bywa zatłoczona.Zdjęcia Moraig


Pogoda

Alicante
Dziś, 18 listopada 2019
ikona pogody+15°  / +10°
Miejscami opady deszczu
wiatr: NNW 21 km/h
ciśnienie: 1011 hPa
wilgotność: 57%
zachmurzenie: 28%
opady: 1.2 mm/h

Wtorek, 19 listopada 2019
ikona pogody+15° C    /  +9° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NW 17 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 20 listopada 2019
ikona pogody+15° C    /  +11° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SW 2 km/h
opady: 0.1 mm/h