wNieznane.pl

Cypr

Cape GrekoCape Greko (Cape Greco, Cavo Greko, Cavo Gkreko) to park narodowy, położony w południowo-wschodniej części wyspy, pomiędzy miejscowościami Ayia Napa i Protaras. To doskonałe miejsce do wypoczynku, pieszych wędrówek, wycieczek rowerowych i samochodowych. Można tu pływać, nurkować czy łowić ryby i oczywiście podziwiać piękne widoki.

Dawniej w tym miejscu znajdowała się świątynia Afrodyty.

 

Można również popłynąć łódką w okolice połwyspu i obejrzeć klify oraz znajdujące się w nich groty. U wybrzeży zlokalizowane są doskonałe miejsca do nurkowania - podwodne jaskinie i tunele (wymagane kwalifikacje do nurkowania w otwartych wodach OW i AOW). Nierzadko można zobaczyć ludzi skaczących z klifu do wody.

 

Ciekawym miejscem na Cape Greko jest kościół Agii Anargyri, przy którym poprowadzone są schody do morza, gdzie podobno jest święta woda. Inny szlak prowadzi do Jaskini Cyklopa, gdzie znajduje się doskonałe miejsce na piknik. Warto zobaczyć także naturalny łuk skalny, który nosi nazwę Kamara tou Koraka.

 

Niedaleko położona jest malownicza piaszczysta plaża Konnos Beach, oznaczona błękitną flagą. Kawałek od brzegu znajdują się miejsca do nurkowania i snorkelingu, gdzie można zobaczyć kolorowe ryby.Zdjęcia Cape Greko


Pogoda

Cypr
Dziś, 26 lipca 2021
ikona pogody+30°  / +25°
Słonecznie
wiatr: W 13 km/h
ciśnienie: 1010 hPa
wilgotność: 61%
zachmurzenie: 0%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 27 lipca 2021
ikona pogody+31° C    /  +26° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: WNW 15 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 28 lipca 2021
ikona pogody+33° C    /  +28° C
Słonecznie
wiatr: S 7 km/h
opady: 0.0 mm/h