wNieznane.pl

Argentyna

Puerto IguazuJeśli Twoim celem jest zobaczenie wodospadów Iguazu, to warto rozważyć, zatrzymanie się po stronie argentyńskiej w Puerto Iguazu w regionie Misiones. Miasteczko samo w sobie żyje głównie z turystyki nakręcanej przez lejącą się wodę kilkanaście kilometrów dalej. Znajdziemy tu skromne hostele, średniej jakości miejsca noclegowe, a także ofertę hotelową dla turystów z zasobniejszym portfelem.

Park Narodowy Iguazú funkcjonuje od 1934 roku. Niespełna 10 lat temu miasto przyjęło obowiązującą dziś nazwę. Do Puerto Iguazu dotrzemy samolotem lądując na pobliskich lotniskach - Cataratas del Iguazú (ARG) oraz Foz do Iguaçu (BRA). Przebijając się właśnie z Brazylii, przemierzymy drogę przez most Tancredo Neves (otwarty w 1985r.). Natomiast jeśli ruszamy z Buenos Aires autobusem, to należy się nastawić na podróż oscylującą w okolicach 18 godzin.

Oczywiście błędem byłoby skupiać się tylko na Argentynie i Brazylii. Warto wybrać się na spacer, żeby rzucić okiem na rzekę Paranę oraz… Paragwaj.Zdjęcia Puerto Iguazu


Pogoda

Puerto Iguazu
Dziś, 9 kwietnia 2020
ikona pogody+30°  / +11°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SSE 7 km/h
ciśnienie: 1018 hPa
wilgotność: 55%
zachmurzenie: 2%
opady: 0.0 mm/h

Piątek, 10 kwietnia 2020
ikona pogody+29° C    /  +11° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SSE 7 km/h
opady: 0.0 mm/h

Sobota, 11 kwietnia 2020
ikona pogody+32° C    /  +13° C
Słonecznie
wiatr: ESE 4 km/h
opady: 0.0 mm/h