wNieznane.pl

Argentyna

Parque Provincial AconcaguaParque Provincial Aconcagua obejmuje aż 710 kilometrów kwadratowych. Jeśli Twym celem jest wejście na Aconcaguę, to siłą rzeczy zawitasz na ten teren. Natomiast jeśli chcesz tylko przyjrzeć się, jak wygląda góra o wysokości 6962 metrów, wówczas skorzystasz z Laguna Los Horcones, czyli 2-kilometrowej trasy po parku.

Góra jest jednym z ulubionych szczytów wspinaczy z całego świata. Wszystko zaczęło się od Mathiasa Zurbiggena, który jako pierwszy postawił nogę na "dachu Ameryki" w 1897 roku. Swój ślad pozostawiła również polska ekspedycja, której wyczyn został upamiętniony przez nazwanie fragmentu góry "lodowcem Polaków". Zdobycie szczytu przez mniej zatłoczoną, ale wymagającą umiejętności technicznych "polską drogą" może zająć 15 dni. Aby jednak na wejść na Aconcaguę, należy wystąpić o specjalne pozwolenie, które oczywiście kosztuje. W razie czego z pomocą przyjdą osiołki, które mogą udźwignąć do 60 kilogramów sprzętu.

Dla zwykłych turystów przygotowana jest wspomniana Laguna Los Horcones. Spacerując po parku możemy podziwiać w oddali najwyższy szczyt Ameryki Południowej otoczony przez mniejsze góry. Nie brakuje również urzekających jezior czy też punktów widokowych.Wyświetl większą mapę


Zdjęcia Parque Provincial Aconcagua


Waluta

Aktualny średni kurs:1 ARS = 0,09 PLNnazwa waluty: peso argentyńskie
stan na: 2019-04-17

Pogoda

Parque Provincial Aconcagua
Dziś, 21 kwietnia 2019
ikona pogody+4°  / -5°
Słonecznie
wiatr: WNW 18 km/h
ciśnienie: 1016 hPa
wilgotność: 5%
zachmurzenie: 0%
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 22 kwietnia 2019
ikona pogody+2° C    /  -5° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: WSW 10 km/h
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 23 kwietnia 2019
ikona pogody+5° C    /  -4° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: WNW 8 km/h
opady: 0.0 mm/h