wNieznane.pl

Argentyna

Puente del IncaPuente del Inca jest świentym przykładem, co natura potrafi dokonać przez lata. Kamienny most przerzucony przez Rio de las Cuevas zachwyca formą, a także kolorami. Od bieli, przez całą paletę żółci, aż po złocisty. Naukowcy przypuszczają, iż całość zawdzięczamy mieszance zimna, występowania śniegu oraz lodowej pokrywie, która w połączeniu z istniejącymi gorącymi źródłami dała wyśmienitą mieszankę barw oraz zadziwiających kszałtów.

Tuż obok mostu zbudowano niegdyś ówczesne SPA. Do gorących źródeł leczniczych kuracjusze przyjeżdżali koleją, która dzisiaj już nie funkcjonuje. Przypomina o tym opustoszała i uszczerbiona zębem czasu stacja. Niestety, SPA zostało zniszczone przez powódź. Niepodal ostał się jeszcze kościółek, ale zarówno ruiny łaźni, jak i świątynia są niedostępne dla turystów. Pozostaje jedynie napawanie się ich widokiem oraz Puente del Inca zza barierki.


Niewątpliwie "most Inków" jest nielada atrakcją turystyczną. Nie dziwi zatem fakt, iż tuż obok możemy kupić na straganach "regionalne" pamiątki w postaci chust, naczynek do mate, poncho czy też odzież.Wyświetl większą mapę

Zdjęcia Puente del Inca


Waluta

Aktualny średni kurs:1 ARS = 0,07 PLNnazwa waluty: peso argentyńskie
stan na: 2019-10-09

Pogoda

Puente del Inca
Dziś, 14 października 2019
ikona pogody-4°  / -9°
Silne opady śniegu, miejscami możliwe rozpogodzenia
wiatr: E 12 km/h
ciśnienie: 1020 hPa
wilgotność: 86%
zachmurzenie: 61%
opady: 2.6 mm/h

Wtorek, 15 października 2019
ikona pogody-3° C    /  -10° C
Słonecznie
wiatr: NW 3 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 16 października 2019
ikona pogody-1° C    /  -8° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NNW 4 km/h
opady: 0.0 mm/h