wNieznane.pl

Argentyna

Parque Nacional Do IguacuBędąc w Puerto Iguazu warto pojechać na drugą stronę Parany, żeby z bliska obejrzeć wodospady znajdujące się po brazylijskiej części. Parque Nacional Do Iguacu utworzono w 1939 roku, a od 1986 roku widnieje na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Aby dotrzeć do Parku, należy w Puerto Iguazu złapać autobus jadący do Foz do Iguaçu. Po przekroczeniu granicy, zamiast jechać do centrum miasta, warto wysiąść wcześniej i skorzystać z transportu miejskiego jadącego w przeciwnym kierunku, bezpośrednio do wodospadów. Wówczas można zaoszczędzić trochę czasu. Bilety można kupić bezpośrednio w busie u kasjera. W przypadku braku reali, można zapłacić w argentyńskim peso.

Parque Nacional Do Iguacu wygląda na dość nowoczesne. Widzimy kilkanaście kas, w których można płacić kartą, a także w realach, peso, dolarach amerykańskich oraz euro. Ponadto przy wejściu na teren rezerwatu znajdują się sklepy z pamiątkami, czyste toalety i punkt gastronomiczny. Przy upalnej pogodzie jesteśmy chłodzeni klimatyzatorami oraz zraszaczami. W stronę wodospadów turystów zawozi wygodny autokar, w którym możemy usłyszeć garść informacji od mijanych punktach, a także występującej faunie i florze.

Cała trasa nie jest zbyt długa i spokojnie wystarczy na nią pół dnia. Podążając wzdłuż rzeki Parany, możemy podziwiać wodospady występujące po obu stronach. Strona brazylijska jest o tyle "gorsza" od argentyńskiej, że nie ma możliwości dość bliskiego podejścia pod lejące się strumienie wody, za to są większe możliwości do oglądania całych panoram. Warto więc zabrać ze sobą odpowiednie obiektywy do aparatów. Oczywiście najbardziej atrakcyjne miejsca są dość mocno oblegane i niekiedy trzeba nieco wytrwałości i cierpliwości, żeby zrobić odpowiednie zdjęcie.

W parku największą atrakcją są rzecz jasna wodospady, ale bez trudu natrafimy na zwierzęta, a w szczególności na coati, które należą do rodziny szopowatych. Jednak należy pamiętać o zachowaniu ostrożności, gdyż zwierzaczki, choć na pierwszy rzut oka wyglądają na miłe, potrafią bezlitośnie pozbawić turystów jedzenia.Wyświetl większą mapę

Zdjęcia Parque Nacional Do Iguacu


Pogoda

Parque Nacional Do Iguacu
Dziś, 4 czerwca 2020
ikona pogody+19°  / +12°
Umiarkowane opady deszczu
wiatr: ENE 6 km/h
ciśnienie: 1021 hPa
wilgotność: 99%
zachmurzenie: 100%
opady: 3.9 mm/h

Piątek, 5 czerwca 2020
ikona pogody+21° C    /  +14° C
Mgła
wiatr: NNE 8 km/h
opady: 0.0 mm/h

Sobota, 6 czerwca 2020
ikona pogody+19° C    /  +12° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: N 4 km/h
opady: 0.0 mm/h