wNieznane.pl

Argentyna

MendozaDo Mendozy ściągają fani wspinania się po górach oraz smakosze wina. To przystanek dla osób, które mają zamiar wejść na najwyższy szczyt Ameryki Południowej - Aconcagua. Z kolei wielbiciele czerwonego trunku mają okazję z bliska przyjrzeć się jego produkcji w okolicznych winiarniach. Szczególnie warto zawitać tu na przełomie lutego i marca, kiedy odbywa się festiwal wina. Wtedy to fontanny tryskają czerwonym kolorem.

Ścisłe centrum zamyka się w kwadracie, które wyznaczają cztery place - Plaza Chile, Plaza Italia, Plaza Espana oraz Plaza San Martin. Całość przecina sieć prostopadłych do siebie ulic, z największym w mieście placem - Plaza Independencia. W mieście nie brakuje agencji turystycznych, które oferują wyprawy w góry, możliwość raftingu czy też wycieczki po winiarniach. W tym celu polecamy jednak samemu udać się na przedmieścia Maipu, korzystając z miejskiego autobusu, który można złapać przy ulicy La Rioja. Na miejscu można wynająć rowery i degustując tu i tam, przemierzać na dwóch kółkach trasę od winnicy do winnicy.

W Mendozie nie brakuje również sklepów turystycznych, pozwalających zaoptrzeć się w brakujący sprzęt do ruszenia w góry, wyrobami regionalnymi czy też sklepów z winami. Co nie znaczy, że nie znajdziesz wina w dobrze znanym Carrefourze ;-)


Jednak góry i wino to nie jedyna rzecz, którą może się pochwalić Mendoza. W mieście znajdują się m.in. klasztor i bazylika św. Franciszka, w którym jest obraz, do którego modlili się mieszkańcy za ocalenie podczas trzęsienia ziemi w 1968 roku. Wielbiciele sztuki mogą odwiedzić miejskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Z kolei na fanów zwierząt czeka Acuario Municipal Mendoza oraz Centro Anaconda Serpentario, z żółtym pytonem w środku.Wyświetl większą mapę


Zdjęcia Mendoza


Pogoda

Mendoza
Dziś, 23 stycznia 2020
ikona pogody+34°  / +25°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SE 6 km/h
ciśnienie: 1012 hPa
wilgotność: 30%
zachmurzenie: 8%
opady: 0.0 mm/h

Piątek, 24 stycznia 2020
ikona pogody+30° C    /  +21° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: S 24 km/h
opady: 0.0 mm/h

Sobota, 25 stycznia 2020
ikona pogody+31° C    /  +22° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SSE 21 km/h
opady: 0.0 mm/h