wNieznane.pl

Dublin

Irish Whiskey MuseumDublin to nie tylko ciemne piwo Guinness. To również whsikey. Z jednej strony można zajrzeć do miejskich destylarni Jameson czy Teeling, ale z drugiej, na przeciw oczekiwaniom wychodzi Irish Whiskey Museum, w którym poznamy historię trunku od podszewki. Wykwalifikowani przewodnicy IWM przez 1-1,5 godziny opowiadają o wzlotach i upadkach produkcji whiskey na terenach Irlandii. Podróż trwa w tematycznych pokojach oddających ducha poszczególnych okresów – od XII-wiecznych klimatów, przez złote XIX-wieczne czasy, aż do współczesności. Oczywiście jest również czas na degustację wyjątkowych odmian, a także na zakupy. Dodatkowo, w miejscowym barze trzeźwość umysłu przywróci aromatyczna herbata lub kawa.

Co ciekawe, choć muzeum zgłębia świat alkoholi, to jest dostępne również dla osób poniżej 18. roku życia. Z dzieciakami skorzystamy z wariantów classic oraz premium tour.


Irish Whiskey Museum otwarto w listopadzie 2014 roku błyskawicznie zyskując uznanie turystów na całym świecie, o czym świadczą wysokie miejsca w rankingach i plebiscytach.
 
Pogoda

Dublin
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+16°  / +7°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: W 14 km/h
ciśnienie: 1025 hPa
wilgotność: 70%
zachmurzenie: 55%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+16° C    /  +8° C
Słonecznie
wiatr: SSW 5 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+18° C    /  +10° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NNW 2 km/h
opady: 0.0 mm/h