wNieznane.pl

Dublin

Irish Whiskey MuseumDublin to nie tylko ciemne piwo Guinness. To również whsikey. Z jednej strony można zajrzeć do miejskich destylarni Jameson czy Teeling, ale z drugiej, na przeciw oczekiwaniom wychodzi Irish Whiskey Museum, w którym poznamy historię trunku od podszewki. Wykwalifikowani przewodnicy IWM przez 1-1,5 godziny opowiadają o wzlotach i upadkach produkcji whiskey na terenach Irlandii. Podróż trwa w tematycznych pokojach oddających ducha poszczególnych okresów – od XII-wiecznych klimatów, przez złote XIX-wieczne czasy, aż do współczesności. Oczywiście jest również czas na degustację wyjątkowych odmian, a także na zakupy. Dodatkowo, w miejscowym barze trzeźwość umysłu przywróci aromatyczna herbata lub kawa.

Co ciekawe, choć muzeum zgłębia świat alkoholi, to jest dostępne również dla osób poniżej 18. roku życia. Z dzieciakami skorzystamy z wariantów classic oraz premium tour.


Irish Whiskey Museum otwarto w listopadzie 2014 roku błyskawicznie zyskując uznanie turystów na całym świecie, o czym świadczą wysokie miejsca w rankingach i plebiscytach.
 
Pogoda

Dublin
Dziś, 31 maja 2020
ikona pogody+18°  / +12°
Całkowite zachmurzenie
wiatr: ESE 15 km/h
ciśnienie: 1023 hPa
wilgotność: 70%
zachmurzenie: 99%
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 1 czerwca 2020
ikona pogody+16° C    /  +11° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: E 14 km/h
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 2 czerwca 2020
ikona pogody+19° C    /  +10° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: N 8 km/h
opady: 0.0 mm/h