wNieznane.pl

Dublin

Irish Museum of Modern ArtIrish Museum of Modern Art, czyli w skrócie IMMA to placówka, która za cel postawiła sobie stworzenie przyjemnego i interesującego sposobu na przybliżenie mieszkańcom sztuki współczesnej. W tym celu prowadzi cykl wystaw oraz programów edukacyjnych w Royal Hospital Kilmainham. Jednocześnie IMMA wspiera działanie artystów oraz współpracuje z nimi, aby zapewniać ich rozwój. Ponadto opiekuje się oraz utrzymuje w należytym stanie kolekcje narodowej sztuki współczesnej.

Irlandzkie muzeum sztuki mieści się we wspomnianym Royal Hospital Kilmainham. To jeden z najznamienitszych budynków z XVII wieku. Zbudowany w 1684 roku przez Jamesa Butlera będącego księciem Ormonde. Przez około 250 lat był domem dla emerytowanych żołnierzy.

Muzeum otwarto w maju 1991 roku, czyli rok po powołaniu instytucji Irish Museum of Modern Art. IMMA szybko zyskała uznanie i silną pozycję na rodzimej i międzynarodowej arenie. Ma to przełożenie na liczbę odwiedzających. Co roku przyciąga ponad 400 tys. zwiedzających.

 

W okolicach placówki znajdują się inne miejsca odwiedzenia, jak Kilmainham Gaol oraz Phoenix Park.Zdjęcia Irish Museum of Modern Art


Pogoda

Dublin
Dziś, 29 maja 2020
ikona pogody+18°  / +13°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SSE 21 km/h
ciśnienie: 1026 hPa
wilgotność: 61%
zachmurzenie: 3%
opady: 0.0 mm/h

Sobota, 30 maja 2020
ikona pogody+17° C    /  +12° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SE 15 km/h
opady: 0.0 mm/h

Niedziela, 31 maja 2020
ikona pogody+17° C    /  +11° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ESE 15 km/h
opady: 0.0 mm/h