wNieznane.pl

Dublin

Irish Museum of Modern ArtIrish Museum of Modern Art, czyli w skrócie IMMA to placówka, która za cel postawiła sobie stworzenie przyjemnego i interesującego sposobu na przybliżenie mieszkańcom sztuki współczesnej. W tym celu prowadzi cykl wystaw oraz programów edukacyjnych w Royal Hospital Kilmainham. Jednocześnie IMMA wspiera działanie artystów oraz współpracuje z nimi, aby zapewniać ich rozwój. Ponadto opiekuje się oraz utrzymuje w należytym stanie kolekcje narodowej sztuki współczesnej.

Irlandzkie muzeum sztuki mieści się we wspomnianym Royal Hospital Kilmainham. To jeden z najznamienitszych budynków z XVII wieku. Zbudowany w 1684 roku przez Jamesa Butlera będącego księciem Ormonde. Przez około 250 lat był domem dla emerytowanych żołnierzy.

Muzeum otwarto w maju 1991 roku, czyli rok po powołaniu instytucji Irish Museum of Modern Art. IMMA szybko zyskała uznanie i silną pozycję na rodzimej i międzynarodowej arenie. Ma to przełożenie na liczbę odwiedzających. Co roku przyciąga ponad 400 tys. zwiedzających.

 

W okolicach placówki znajdują się inne miejsca odwiedzenia, jak Kilmainham Gaol oraz Phoenix Park.Zdjęcia Irish Museum of Modern Art


Pogoda

Dublin
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+16°  / +7°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: W 14 km/h
ciśnienie: 1025 hPa
wilgotność: 70%
zachmurzenie: 55%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+16° C    /  +8° C
Słonecznie
wiatr: SSW 5 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+18° C    /  +10° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NNW 2 km/h
opady: 0.0 mm/h