wNieznane.pl

Paryż

Pola MarsowePola Marsowe (Parc du Champ de Mars) to długi i wąski park, położony pomiędzy Wieżą Eiffla i École Militaire. Nazwa pochodzi od rzymskich Pól Marsowych, na których odbywały się ćwiczenia wojskowe.

 

Na początku Pola Marsowe stanowiły fragment miejsca nazywanego Grenelle, gdzie hodowano i sprzedawano warzywa, owoce i kwiaty. Szybko okazało się jednak, że nie jest to odpowiednie miejsce do uprawy roślin. W XVIII w., kiedy powstała École Militaire, park przebudowano, aby mogły odbywać się w nim ćwiczenia i uroczystości wojskowe. Tutaj też miały miejsce przełomowe wydarzenia w historii świata - pierwsze próby lotów balonem braci Robert i Jacques'a Charles'a, tu świętowano zdobycie Bastylii.

 

Aktualnie park jest miejscem, gdzie wypoczywają paryżanie, organizują pikniki z winem lub szampanem, spędzają czas z dziećmi. Stąd też można podziwiać Wieżę Eiffla. Warto wiedzieć, że ścieżki wysypane są drobnym żwirkiem i piaskiem, który unosi się do góry, gdy jest sucho.Pokaż Pola Marsowe na większej mapie


Zdjęcia Pola Marsowe


Waluta

Aktualny średni kurs:1 EUR = 4,37 PLNnazwa waluty: euro
stan na: 2019-08-20

Pogoda

Paryż
Dziś, 20 sierpnia 2019
ikona pogody+23°  / +16°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NW 4 km/h
ciśnienie: 1023 hPa
wilgotność: 53%
zachmurzenie: 54%
opady: 0.0 mm/h

Środa, 21 sierpnia 2019
ikona pogody+26° C    /  +14° C
Silne zachmurzenie
wiatr: ENE 7 km/h
opady: 0.0 mm/h

Czwartek, 22 sierpnia 2019
ikona pogody+29° C    /  +18° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: NE 2 km/h
opady: 0.0 mm/h