wNieznane.pl

Paryż

Pola MarsowePola Marsowe (Parc du Champ de Mars) to długi i wąski park, położony pomiędzy Wieżą Eiffla i École Militaire. Nazwa pochodzi od rzymskich Pól Marsowych, na których odbywały się ćwiczenia wojskowe.

 

Na początku Pola Marsowe stanowiły fragment miejsca nazywanego Grenelle, gdzie hodowano i sprzedawano warzywa, owoce i kwiaty. Szybko okazało się jednak, że nie jest to odpowiednie miejsce do uprawy roślin. W XVIII w., kiedy powstała École Militaire, park przebudowano, aby mogły odbywać się w nim ćwiczenia i uroczystości wojskowe. Tutaj też miały miejsce przełomowe wydarzenia w historii świata - pierwsze próby lotów balonem braci Robert i Jacques'a Charles'a, tu świętowano zdobycie Bastylii.

 

Aktualnie park jest miejscem, gdzie wypoczywają paryżanie, organizują pikniki z winem lub szampanem, spędzają czas z dziećmi. Stąd też można podziwiać Wieżę Eiffla. Warto wiedzieć, że ścieżki wysypane są drobnym żwirkiem i piaskiem, który unosi się do góry, gdy jest sucho.Pokaż Pola Marsowe na większej mapie


Zdjęcia Pola Marsowe


Pogoda

Paryż
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+25°  / +12°
Słonecznie
wiatr: NNW 10 km/h
ciśnienie: 1025 hPa
wilgotność: 60%
zachmurzenie: 7%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+25° C    /  +11° C
Całkowite zachmurzenie
wiatr: ENE 11 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+32° C    /  +14° C
Słonecznie
wiatr: ENE 9 km/h
opady: 0.0 mm/h