wNieznane.pl

Paryż

Place du Trocadero



Trocadero, Place du Trocadero et du 11 Novembre to plac oddzielony od Wieży Eiffla przez Sekwanę i mały placyk du Varsovie (Plac Warszawski). Plac nazwany został na pamiątkę wygranej bitwy pod Trocadero w Hiszpanii.

 

Przy placu, na wzgórzu mieści się Palais de Chaillot, zbudowany w XIX w. i całkowicie przebudowany na początku XX w. Obecnie w dwóch niepołączonych ze sobą skrzydłach mieszczą się muzea i sale wystawowe. Znajduje się tu m.in. muzeum morskie, etnologiczne, muzeum francuskich pomników itd. W tym miejscu podpisana została w 1948 r. międzynarodowa Deklaracja Praw Człowieka.

 

Z górnego tarasu, przy którym ustawiono osiem rzeźb, rozpościera się widok na Wieżę Eiffla. Do otaczających pałac ogrodów i szeregu fontann z rzeźbami położonych poniżej prowadzą szerokie schody.



Zdjęcia Place du Trocadero


Waluta

Aktualny średni kurs:1 EUR = 4,2231 PLNnazwa waluty: euro
stan na: 2025-11-17

Pogoda

Paryż
Dziś, 17 listopada 2025
ikona pogody+10°  / +6°
Silne zachmurzenie
wiatr: NNW 18 km/h
ciśnienie: 1016 hPa
wilgotność: 68%
zachmurzenie: 84%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 18 listopada 2025
ikona pogody+9° C    /  +4° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: WSW 3 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 19 listopada 2025
ikona pogody+8° C    /  +5° C
Miejscami opady deszczu
wiatr: SW 17 km/h
opady: 0.1 mm/h