wNieznane.pl

Paryż

MontparnasseMontparnasse, Tour Montparnasse to wieżowiec, który powstał w 1973 r. Znajduje się niedaleko Wieży Eiffla. Na 56. piętrze zbudowano przeszkloną kawiarnię, a na 59. piętrze zewnętrzny taras widokowy. To doskonałe miejsce do obserwowania 360-stopniowej panoramy Paryża, zwłaszcza jeżeli zależy nam na widoku z Wieżą Eiffla, dostępne do późnych godzin wieczornych. Na 56. piętro dojeżdża się windą - czas przejazdu to 38 sekund. Dalej trzeba wejść schodami. 

 

Na obu poziomach zamontowano szereg udogodnień - szyby są naprzemian zwykłe i przyciemniane, by w pochmurne i słoneczne dni widzieć równie dobrze. Jest kawiarnia, sklepik, toaleta, krzesła. Można tu także zobaczyć zdjęcia pokazujące etapy budowy Wieży Eiffla. 

 

Drewniany taras na dachu otoczony jest grubymi szklanymi barierami - w nich znajdują się niewielkie otwory, przez które można zrobić zdjęcie. Jest też wąski daszek, więc deszcz nie przeszkadza w obserwacji. Dodatkowo przygotowano tablice, na których można sprawdzić, które miejsca i zabytki aktualnie widać. 

Jeśli ktoś ma ochotę, może za kilkanaście euro zakupić lampkę wina i wypić na dachu z pięknym widokiem. 

Informacje o godzinach otwarcia i cennik biletówZdjęcia Montparnasse


Pogoda

Paryż
Dziś, 10 grudnia 2019
ikona pogody+7°  / +0°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SSW 12 km/h
ciśnienie: 1027 hPa
wilgotność: 78%
zachmurzenie: 41%
opady: 0.0 mm/h

Środa, 11 grudnia 2019
ikona pogody+9° C    /  +5° C
Umiarkowane opady deszczu
wiatr: W 12 km/h
opady: 1.5 mm/h

Czwartek, 12 grudnia 2019
ikona pogody+6° C    /  -2° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: SW 14 km/h
opady: 0.0 mm/h