wNieznane.pl

Paryż

MontparnasseMontparnasse, Tour Montparnasse to wieżowiec, który powstał w 1973 r. Znajduje się niedaleko Wieży Eiffla. Na 56. piętrze zbudowano przeszkloną kawiarnię, a na 59. piętrze zewnętrzny taras widokowy. To doskonałe miejsce do obserwowania 360-stopniowej panoramy Paryża, zwłaszcza jeżeli zależy nam na widoku z Wieżą Eiffla, dostępne do późnych godzin wieczornych. Na 56. piętro dojeżdża się windą - czas przejazdu to 38 sekund. Dalej trzeba wejść schodami. 

 

Na obu poziomach zamontowano szereg udogodnień - szyby są naprzemian zwykłe i przyciemniane, by w pochmurne i słoneczne dni widzieć równie dobrze. Jest kawiarnia, sklepik, toaleta, krzesła. Można tu także zobaczyć zdjęcia pokazujące etapy budowy Wieży Eiffla. 

 

Drewniany taras na dachu otoczony jest grubymi szklanymi barierami - w nich znajdują się niewielkie otwory, przez które można zrobić zdjęcie. Jest też wąski daszek, więc deszcz nie przeszkadza w obserwacji. Dodatkowo przygotowano tablice, na których można sprawdzić, które miejsca i zabytki aktualnie widać. 

Jeśli ktoś ma ochotę, może za kilkanaście euro zakupić lampkę wina i wypić na dachu z pięknym widokiem. 

Informacje o godzinach otwarcia i cennik biletówZdjęcia Montparnasse


Pogoda

Paryż
Dziś, 30 maja 2020
ikona pogody+23°  / +16°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ENE 13 km/h
ciśnienie: 1022 hPa
wilgotność: 48%
zachmurzenie: 3%
opady: 0.0 mm/h

Niedziela, 31 maja 2020
ikona pogody+22° C    /  +14° C
Słonecznie
wiatr: ENE 20 km/h
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 1 czerwca 2020
ikona pogody+23° C    /  +14° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ENE 17 km/h
opady: 0.0 mm/h