wNieznane.pl

Paryż

MontparnasseMontparnasse, Tour Montparnasse to wieżowiec, który powstał w 1973 r. Znajduje się niedaleko Wieży Eiffla. Na 56. piętrze zbudowano przeszkloną kawiarnię, a na 59. piętrze zewnętrzny taras widokowy. To doskonałe miejsce do obserwowania 360-stopniowej panoramy Paryża, zwłaszcza jeżeli zależy nam na widoku z Wieżą Eiffla, dostępne do późnych godzin wieczornych. Na 56. piętro dojeżdża się windą - czas przejazdu to 38 sekund. Dalej trzeba wejść schodami. 

 

Na obu poziomach zamontowano szereg udogodnień - szyby są naprzemian zwykłe i przyciemniane, by w pochmurne i słoneczne dni widzieć równie dobrze. Jest kawiarnia, sklepik, toaleta, krzesła. Można tu także zobaczyć zdjęcia pokazujące etapy budowy Wieży Eiffla. 

 

Drewniany taras na dachu otoczony jest grubymi szklanymi barierami - w nich znajdują się niewielkie otwory, przez które można zrobić zdjęcie. Jest też wąski daszek, więc deszcz nie przeszkadza w obserwacji. Dodatkowo przygotowano tablice, na których można sprawdzić, które miejsca i zabytki aktualnie widać. 

Jeśli ktoś ma ochotę, może za kilkanaście euro zakupić lampkę wina i wypić na dachu z pięknym widokiem. 

Informacje o godzinach otwarcia i cennik biletówZdjęcia Montparnasse


Pogoda

Paryż
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+25°  / +12°
Słonecznie
wiatr: NNW 10 km/h
ciśnienie: 1025 hPa
wilgotność: 60%
zachmurzenie: 7%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+25° C    /  +11° C
Całkowite zachmurzenie
wiatr: ENE 11 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+32° C    /  +14° C
Słonecznie
wiatr: ENE 9 km/h
opady: 0.0 mm/h