wNieznane.pl

Paryż

Jardin du LuxembourgJardin du Luxembourg (Ogród Luksemburski) to park w centrum Paryża. Zarówno ogród, jak i znajdujący się na jego terenie pałac zbudowany został na początku XVII w. na wzór ogrodów florenckich. Palais du Luxembourg (Pałac Luksemburski) jest obecnie siedzibą francuskiego senatu.

 

O każdej porze roku park przyciąga rzesze odwiedzających - zarówno turystów, jak i miejscowych, którzy relaksują się tu, odpoczywają i uprawiają sport. Na terenie ogrodów znajduje się duża sadzawka, po której dzieci puszczają łódki. Wokół niej ustawione są fotele. Pomiędzy elegancko przystrzyżonymi drzewami kryją się rzeźby i posągi, a jedną z największych atrakcji ogrodów jest imponująca Fontanna Medyceuszy (La fontaine Médicis). Znaleźć tu można również jedną z paryskich Statui Wolności.

 

W bezpośrednim sąsiedztwie ogrodów mieszczą się Pantheon, Sorbona, Odeon i Place St-Sulpice z kościołem. Wzdłuż parku ciągną się Bulwary St-Michel, które biegną do placu o tej samej nazwie z efektowną fontanną.

 

Place St-Sulpice to tętniący życiem plac, z fontanną w stylu romańskim. Kościół St-Sulpice zbudowano w XVII w. We wnętrzu znajdują się freski. Warto zobaczyć także zegar słoneczny. 

 

Odeon to to neoklasyczny teatr z 1779 r.Pokaż Palais du Luxembourg na większej mapie


Zdjęcia Jardin du Luxembourg


Pogoda

Paryż
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+25°  / +12°
Słonecznie
wiatr: NNW 10 km/h
ciśnienie: 1025 hPa
wilgotność: 60%
zachmurzenie: 7%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+25° C    /  +11° C
Całkowite zachmurzenie
wiatr: ENE 11 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+32° C    /  +14° C
Słonecznie
wiatr: ENE 9 km/h
opady: 0.0 mm/h