wNieznane.pl

Paryż

Jardin du LuxembourgJardin du Luxembourg (Ogród Luksemburski) to park w centrum Paryża. Zarówno ogród, jak i znajdujący się na jego terenie pałac zbudowany został na początku XVII w. na wzór ogrodów florenckich. Palais du Luxembourg (Pałac Luksemburski) jest obecnie siedzibą francuskiego senatu.

 

O każdej porze roku park przyciąga rzesze odwiedzających - zarówno turystów, jak i miejscowych, którzy relaksują się tu, odpoczywają i uprawiają sport. Na terenie ogrodów znajduje się duża sadzawka, po której dzieci puszczają łódki. Wokół niej ustawione są fotele. Pomiędzy elegancko przystrzyżonymi drzewami kryją się rzeźby i posągi, a jedną z największych atrakcji ogrodów jest imponująca Fontanna Medyceuszy (La fontaine Médicis). Znaleźć tu można również jedną z paryskich Statui Wolności.

 

W bezpośrednim sąsiedztwie ogrodów mieszczą się Pantheon, Sorbona, Odeon i Place St-Sulpice z kościołem. Wzdłuż parku ciągną się Bulwary St-Michel, które biegną do placu o tej samej nazwie z efektowną fontanną.

 

Place St-Sulpice to tętniący życiem plac, z fontanną w stylu romańskim. Kościół St-Sulpice zbudowano w XVII w. We wnętrzu znajdują się freski. Warto zobaczyć także zegar słoneczny. 

 

Odeon to to neoklasyczny teatr z 1779 r.Pokaż Palais du Luxembourg na większej mapie


Zdjęcia Jardin du Luxembourg


Pogoda

Paryż
Dziś, 30 maja 2020
ikona pogody+23°  / +16°
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ENE 13 km/h
ciśnienie: 1022 hPa
wilgotność: 48%
zachmurzenie: 3%
opady: 0.0 mm/h

Niedziela, 31 maja 2020
ikona pogody+22° C    /  +14° C
Słonecznie
wiatr: ENE 20 km/h
opady: 0.0 mm/h

Poniedziałek, 1 czerwca 2020
ikona pogody+23° C    /  +14° C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: ENE 17 km/h
opady: 0.0 mm/h