wNieznane.pl

Paryż

Les Invalides i Grób NapoleonaLes Invalides to kompleks budynków położonych niedaleko Pól Marsowych i Wieży Eiffla. Powstał z inicatywy Ludwika XVI jako szpital i pensjonat dla inwalidów wojennych. Kompleks składa się z Pałacu Inwalidów (Hôtel des Invalides) Kościóła Inwalidów (Dôme des Invalides, St-Louis-des-Invalides). W Pałacu mieszczą się muzea: Musée de l'Armée, Musée de l'Ordre de la Liberation i Musée des Plans-Reliefs, dokumentujące dzieje francuskiej armii czy też ukazujące historię drugiej wojny światowej.

 

Dôme des Invalides wieńczy złota kopuła z iglicą. Pod kopułą znajduje się fresk namalowany przez Charles'a de La Fosse. Kościół powstał w XVIII w. i pierwotnie miał mieścić grobowce królewskie. Tak się jednak nie stało. Obecnie jest miejscem spoczynku Napoleona Bonaparte oraz słynnych marszałków. Do wejścia do kościoła uprawnia bilet ten sam bilet co do muzeum.

Informacje o godzinach otwarcia i cennik biletów

 

Przed budynkami znajduje się ogromny plac i esplanada, gdzie można pospacerować lub odpocząć wśród zieleni, zakończona Mostem Alexandra III, łączącym Les Invalides z Polami Elizejskimi.Pokaż Place les Invalides na większej mapie


Zdjęcia Les Invalides i Grób Napoleona


Pogoda

Paryż
Dziś, 13 czerwca 2022
ikona pogody+25°  / +12°
Słonecznie
wiatr: NNW 10 km/h
ciśnienie: 1025 hPa
wilgotność: 60%
zachmurzenie: 7%
opady: 0.0 mm/h

Wtorek, 14 czerwca 2022
ikona pogody+25° C    /  +11° C
Całkowite zachmurzenie
wiatr: ENE 11 km/h
opady: 0.0 mm/h

Środa, 15 czerwca 2022
ikona pogody+32° C    /  +14° C
Słonecznie
wiatr: ENE 9 km/h
opady: 0.0 mm/h